fbpx

Historie firmy

Společnost byla založena v roce 1992. Původním záměrem bylo zřídit ve stávajícím zdevastovaném areálu bývalých městských jatek malou pekárnu s vlastní prodejnou pečiva. K tomu také došlo a v květnu 1992 jsme začali s výrobou pečiva. Po krušných začátcích se nám začalo dařit a naše pečivo si získávalo stále větší oblibu. 

Jedna z budov původních jatek.
Pohled z dnešního vjezdu.

Protože přilehlá prodejna přestala prostorově vyhovovat, padlo na podzim r. 1994 rozhodnutí postavit na volném prostranství novou prodejnu potravin. Prodejna o prodejní ploše 250 m2 zahájila provoz v dubnu 1995. V r. 1997 jsme odkoupili od původního vlastníka prodejnu masa a od té doby ji také provozujeme. V dalších letech jsme pak do rozvoje společnosti pravidelně vkládali poměrně značné prostředky a dovedli ji do současného stavu.

Historie ŘEZNICTVÍ

Řeznictví, které bylo vybaveno pouze nejzákladnějším zařízením pro prodej masa a uzenin, jsme koupili od původního vlastníka v r. 1997. Od té doby prošlo dvěma rekonstrukcemi. V současné době je výrobna vybavena technologií plně dostačující pro tradiční výrobu bez nutnosti složitých technologických celků.

Historie PEKAŘSTVÍ

Budova pekárny byla zřízena v rekonstruované časti městských jatek, později užívané ACHP pro sklady a dílny. Rekonstrukce trvala 7 měsíců a v květnu 1992 jsme začali péct. Počátky byly velice krušné, ale po čase se naše výrobky dostaly do povědomí a okruh našich zákazníků se rozrostl.

Historie PRODEJNY

Současná podoba prodejny potravin vznikla na volné ploše v našem areálu v r. 1995 a nahradila nevyhovující prodejny nápojů a pečiva. Postupem let se ovšem stávala pro naše potřeby těsnou a tak jsme v r. 2005 její plochu rozšířili. V rámci této přestavby jsme vybudovali i další pomocné prostory, nutné pro provozování potravinářské prodejny podle dnešních standardů.